Przygotuj się na wakacje! Poznaj łatwy sposób na blizny u dzieci!

Autor:
Drukuj artykuł

Zabawy w berka, wspinanie się po drzewach, jazda na rowerze czy gra w piłkę - te wszystkie pozornie niewinne, letnie zabawy okazują się często opłakane w skutkach i niosą za sobą bolesne urazy. Poza łzami na twarzy malucha pozostawiają jeszcze nieestetyczną bliznę - pamiątkę, o której zarówno rodzic, jak i dziecko chcieliby jak najszybciej zapomnieć.

Większość rodziców martwi się, że niefortunny wypadek, a w konsekwencji nieestetyczna blizna, będzie dużym problemem dla dzieci w przyszłości.
Od czego zależy wygląd blizny?
Niestety nie ma reguły na to, jak będzie wyglądała blizna. Niezależnie od tego czy jest to osoba dorosła czy dziecko nie da się przewidzieć charakteru blizny. Oczywiście oczekiwania pacjentów co do wyglądu
są jednakowe - mała, cienka linia, najlepiej prawie niewidoczna. Bardzo często jednak charakter blizny nie jest zadowalający.
Nawet lekarzom z wieloletnim doświadczeniem bardzo trudno jest przewidzieć postać jaką przybierze miejsce urazu. Mogą oni zaproponować jedynie odpowiednią formę leczenia, która w konsekwencji sprawi, że stanie się ona mniej widoczna.
Bardzo wiele czynników wpływa na końcowy wygląd blizny:
? Wiek pacjenta
? Miejsce blizny
? Położenie blizny, a naturalne linie ciała
? Kształt blizny
? Pielęgnacja miejsca zaraz po urazie
? Proces gojenie - przebieg

Edukacja najmłodszych

Warto wspomnieć, że w przypadku prawidłowego gojenia się ran u najmłodszych bardzo ważna jest ich odpowiednia edukacja przez rodziców. Dziecko już od najmłodszych lat powinno zdawać sobie sprawę, że o miejsce, w którym skóra została uszkodzona i powstała rana należy szczególnie pielęgnować, nie dotykać, dbać o czystość i regularnie zmieniać opatrunki.
Skutecznie lecz blizny

Leczenie blizn laserem - zabieg laserowej redukcji blizn, mimo swojego innowacyjnego charakteru,
nie jest zabiegiem wskazanym dla dzieci. Związane jest to z dużą inwazyjnością i niestety bardzo często kilkukrotnym powtórzeniem zabiegu. Dodatkowo dzieci są mniej odporne na ból, a laserowe usunięcie blizn wiąże się ze znaczącym dyskomfortem pacjenta.

Plastry Contractubex - najskuteczniejsza pomoc na dziecięce blizny
Hipoalergiczne plasterki Contractubex są miękkie, cienkie i elastyczne. Można je naklejać na wszystkie części ciała. Najlepsze wyniki - ledwo widoczną i nierzucającą się w oczy bliznę - można uzyskać, jeśli terapia zostanie rozpoczęte natychmiast po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów. Plasterki należy nakleić na min 6 i max na 12 godzin, najlepiej na noc, gdyż naturalny proces gojenia się skóry jest wtedy szczególnie aktywny. Plaster można bez trudu odkleić rano. Najlepszy efekt uzyskuje się stosując plasterki przez 3 miesiące. Należy pamiętać o codziennej wymianie plastra na nowy.

Plasterki Contractubex są odpowiednie dla dzieci, gdyż są dobrze tolerowane i bezpieczne w użyciu. Dodatkowo ich stosowanie nie wykazuje działań ubocznych i nie powoduje alergii. Przyjazne, oddychające opatrunki Contractubex sprawią, że dziecko nawet nie poczuje, że je ma. W przyszłości natomiast będzie wdzięczne rodzicom, że właściwie zadbali o leczenie uszkodzonej skóry.