Allergoff Atopy - Powlekająco barierowy krem do ciała i twarzy

Autor:
Drukuj artykuł

Na AZS najczęściej chorują noworodki oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Niestety, jest to choroba nieuleczalna. Współczesna medycyna nadal nie znalazła skutecznego rozwiązania tego problemu. Atopia ma charakter nawrotowy i nawet jeśli wydaje się, że została pokonana, może wrócić po wielu latach. Charakterystycznym objawem AZS jest skrajne przesuszenie skóry. U większości pacjentów bardzo dobre efekty przynosi stosowanie specjalistycznych kosmetyków do skóry atopowej. Dlatego właśnie powstała linia Allergoff Atopy. W jej skład wchodzą: Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych, Barierowa oliwka do kąpieli leczniczych oraz Powlekająco barierowy krem do twarzy i ciała.

Powlekająco barierowy krem do ciała Allergoff Atopy to wyrób medyczny, bogaty w składniki, które powlekają wrażliwą skórę, tworząc na jej powierzchni nawilżająco-natłuszczającą barierę ochronną. Nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, substancji zapachowych i parafiny, dzięki czemu nie uczula i jest w 100% bezpieczny dla delikatnej skóry - nawet małego dziecka. Jest to podstawowy produkt, który powinien zagościć w łazience każdej osoby zmagającej się z atopią.

Regularne stosowanie kremu wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę, nie powodując uczucia jej lepkości i obciążenia. Zabezpiecza skórę przed utratą wody, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia przez długi czas. Zawiera prebiotyki, które stymulują rozwój prawidłowej flory bakteryjnej, stanowiącej tarczę ochronną skóry. Łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry.
Preparaty z linii Allergoff Atopy mogą być stosowane już od pierwszego miesiąca życia.
Krem można polecić:
- jako uzupełnienie zasadniczej terapii atopowego zapalenia skóry (AZS) dzieci i dorosłych,
- w celu łagodzenia objawów innych dermatoz, takich jak: łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry,
- w celu wzmocnienia bariery ochronnej skóry bardzo suchej i wrażliwej (u dzieci od 1. miesiąca życia, osób starszych).

Co to jest AZS (atopowe zapalenie skóry)
Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą zapalną chorobą charakteryzującą się okresami zaostrzenia i reemisji. Patogeneza tej choroby ma związek z nadmierną utratą wody w wyniku zaburzenia bariery lipidowej naskórka (wynikającej m.in. ze zbyt małej produkcji ceramidów - naturalnych lipidów warstwy rogowej naskórka). Do objawów należą m.in. stan zapalny, świąd, podrażnienie, silne przesuszenie skóry. Poza leczeniem środkami farmakologicznymi, w łagodzeniu objawów, niezwykle ważne jest uzupełnienie terapii polegające na stosowaniu produktów barierowo-ochronnych, wspierających prawidłowe funkcje skóry. Mają one bowiem wpływ nie tylko na komfort pacjenta, ale również na powodzenie terapii zasadniczej. Jednym z najważniejszych elementów leczenia wspomagającego jest eliminowanie objawów suchości skóry poprzez zastosowanie środków nawilżająco-natłuszczających oraz tworzenie bariery chroniącej przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Wyroby linii Allergoff Atopy nie zawierają: parafiny, substancji zapachowych, barwników, parabenów.

W składzie kremu Allergof Atopy znajdziemy unikalne składniki.
DEFENSIL - PLUS - zawiera: olej z nasion czarnej porzeczki, wyciąg z kardiospermum zielonego, koncentrat oleju słonecznikowego, który chroni uszkodzoną barierę skórną, łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry.

Olejowy kompleks OMEGA PLUS - kryją się w nim dobroczynne kwasy tłuszczowe z nasion słonecznika, kukurydzy, sezamu, oliwy z oliwek i oleju makadamia, które wspomagają odbudowę naturalnego płaszcza ochronnego skóry.

Prebiotyki - składnik jest mieszaniną naturalnych polisacharydów inuliny oraz gluko-oligosacharydu, które wspomagają rozwój fizjologicznej flory bakteryjnej skóry, a tym samym ograniczają rozwój flory patogennej.

Mocznik - intensywnie nawilża skórę. Jest jednym z głównych składników Naturalnego Czynnika Nawilżenia - NMF (Natural Moisturizing Factor). NMF chroni płaszcz lipidowy odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej.

Sposób użycia:
- Na oczyszczoną skórę nanieść cienką warstwę kremu.
- Stosować w miarę potrzeby i stanu wysuszenia skóry.
- Zaleca się stosowanie kremu minimum 2-3 razy dziennie.
- Wyrób medyczny najlepiej stosować po każdej kąpieli.
- Zachować minimum 2-godzinny odstęp przed nałożeniem innych produktów na skórę.

Codzienne stosowanie Allergoff Powlekająco barierowego kremu do ciała eliminuje suchość skóry i stabilizuje zaburzenia funkcji barierowych naskórka, wynikających m.in. ze zbyt małej produkcji naturalnych lipidów. Do ochrony skóry podczas kąpieli dla osiągnięcia lepszych rezultatów zaleca się stosowanie Allergoff Barierowej emulsji do kąpieli leczniczych lub Allergoff Barierowej oliwki do kąpieli leczniczych.

Substancje główne: gliceryna, olej z pestek czarnej porzeczki, olej słonecznikowy, ekstrakt z kardiospermum zielonego, mocznik, olej rzepakowy, olej z ogórecznika, masło Shea, oktylododekanol, izostearynian izostearylu, glicerydy oleju kokosowego, węglan dikaprylowy, inulina, alfa-glukan, olejowy kompleks Omega Plus (olej słonecznikowy, olej kukurydziany, olej sezamowy, olej z orzechów makadamia, oliwa z oliwek).

Substancje pomocnicze: woda, ester poliglicerolowy kwasów tłuszczowych, stearynian glicerolu, alkohol cetearylowy, hydroksyacetofenon, 1,2 - heksanodiol, glikol kaprylowy, trójgliceryd kaprylowo-kaprynowy, sodowy kopolimer akrylowy, witamina E, poliakrylan sodu, guma ksantanowa, wersenian dwusodowy, ekstrakt z liści rozmarynu.
Opakowanie - 75 ml (tuba)
Cena - ok. 30 zł
Producent: ICB Pharma
www.allergoff.pl