Co robić gdy dziecko chce zwierzaka?

Autor: KATARZYNA PAŁYS
Drukuj artykuł


Wiele z Was ma ten problem. Dziecko oznajmia nam, że chce mieć swoje zwierzątko, którym będzie się zajmować. Zastanawiamy się nad tym, ale decyzja nie jest prosta, bo przecież nowe zwierzątko oprócz radości domowników to również obowiązek.

Na początku należy porozmawiać z dzieckiem jakie zwierzę chciałoby mieć, a następnie zastanowić się czy warunki w których mieszkacie są dobre dla zwierzaka np. mieszkając w bloku trudno jest posiadać dużego psa, gdyż brak miejsca jest uciążliwy a pies może się męczyć.

Przy wybieraniu zwierzątka należy wziąć pod uwagę również wiek dziecka. Nie wszystkie zwierzątka są w 100% bezpieczne ( np. Rottwailer, Owczarek Kaukazki, Dog Aregentyński, Amerykański Pit Bull).

Zwierzątko powinno być lubiane przez wszystkich członków rodziny, więc jeżeli ktoś z mieszkańców nie przepada za kotem to lepiej z niego zrezygnować.

Nowe zwierzątko może również dobrze wpłynąć na charakter dziecka. Nasza pociecha nauczy się dbać o zwierzęta, będzie miała obowiązki a ponadto stanie się wrażliwsza na punkcie krzywdzonych zwierząt.

Jest naprawdę wiele zwierząt, które czekają aż ktoś je przygarnie i się nimi zaopiekuje.