Pawie oczko

Autor: ekaleta. com
Drukuj artykuł


Natura zawsze była dla nas wzorem do naśladowania. Potrafimy dostrzec i docenić jej dzieła, chętnie inspirujemy się jej "pomysłami" ale również pełną garścią czerpiemy z owoców jej pracy.

"Stroić się w pawie piórka" to określenie odnosi się do osób lubiących przesadę w doborze dodatków. My dzisiaj pokażemy jak używać pawich piór aby nieco zdezaktualizować to powiedzenie a właściwie nadać mu pozytywny wydźwięk.

Pawie pióro jako takie zawsze ujmowało nas swoim pięknem. Jego forma i kolorystyka inspirowała i zachęcała do tego aby eksperymentować z jego użyciem.
Dziś mamy bardzo wiele różnorodnych przykładów na jego zastosowanie Klasycznym przykładem wykorzystania naturalnego pawiego pióra od zawsze były wachlarze, pióropusze, grzebienie i przypinki do włosów. Obecnie pawie oczka naturalne lub strzyżone chętnie używane są do wykonywania elementów biżuterii, ozdabiania torebek, pasków, butów, sukni.

We florystyce chętnie używa się do kompozycji roślinnych i kwiatowych a nawet bukietów ślubnych.

Również dekoracje ślubne są coraz częściej wykonywane z zastosowaniem tych piór. Począwszy od wieczoru panieńskiego, zaproszeń, przez dodatki dla Panny młodej (stroiki, bukiety, wachlarze, przypinki) przez dekoracje stołu, czy samochodu, aż do nocy poślubnej gdzie pawie pióro sprawdza się w roli tak popularnego ostatnio gadżetu, znanego pod nazwą "gilgator". Nie zapominajmy, że są takie przedmioty, które bez pióra nie miałyby racji bytu. Tak, tak. Właśnie o tym mówię: czapka krakowska bez pawiego pióra to przecież nie czapka krakowska.

Moda na rękodzieło stwarza praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania pióra pawia. W zależności od potrzeb można nabyć pióra w różnych długościach, o różnej wielkości oczka oraz pióra pawie barwione. Ceny piór są zróżnicowane i podawane są za sztukę lub za opakowanie 10 lub 20 piór. Przykładowo pióro długości ok 30 cm z pięknym oczkiem kosztuje 2,40 zł; takie samo pióro lecz z mniejszym oczkiem kosztuje 2,05 zł natomiast najdłuższe pióro długości 90-110cm kosztuje 3,60 zł. Po pióra pawie (i nie tylko) zapraszamy do sklepu na www.ekaleta.com

A tak na marginesie, czy pamiętasz, że wświecie zwierząt, głównie ptaków - tymi, którzy się stroją aby przypodobać się płci przeciwnej - są samce. Jeśli więc z jakiegoś, zupełnie niezrozumiałego dla Ciebie powodu Twój partner będzie się krzywił na myśl o ponownym uregulowaniu należności za Twoje zakupy, możesz śmiało odwołać się to tego, że to pomysł Matki Natury. A z nią się nie dyskutuje!.

Odwiedź Świat Piór na www.ekaleta.com