Nowe oblicze łazienki - z bateriami podtynkowymi

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykułNieduże łazienki oraz te urządzone w minimalistycznym stylu wymagają oszczędnej aranżacji oraz ograniczenia zbędnych detali. Dodatkowe miejsce można uzyskać, montując baterie podtynkowe, dzięki którym przyłącza ukryte są w ścianie. Elegancka armatura podtynkowa przypadnie do gustu osobom, którym zależy na urządzeniu nowoczesnego i funkcjonalnego wnętrza.

W tradycyjnych bateriach połączenia instalacyjne maskowane są rozetami. W przypadku modeli podtynkowych mechanizm armatury, rury i elementy przyłączeniowe są całkowicie niewidoczne, ponieważ znajdują się w ścianie pod eleganckim panelem. Grupa Armatura oferuje baterie podtynkowe pasujące do nowoczesnych aranżacji. Sprawdzą się one w łazienkach o niewielkich kubaturach - będą doskonałym rozwiązaniem szczególnie w małych kabinach prysznicowych.

Instalacja dopasowana do łazienki

Armatura podtynkowa składa się z części podtynkowej i natynkowej, które razem tworzą funkcjonalną całość. Element podtynkowy umieszcza się w zagłębieniu wykutym w ścianie, a następnie podłącza się do niego rury. Na zewnątrz pozostaje elegancka część natynkowa, montowana dopiero po wykończeniu ścian. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać baterię z przełącznikiem natrysku lub bez. Armatura z przełącznikiem pozwala na podłączenie dwóch elementów instalacji, np. wylewki wannowej i głowicy natryskowej. Taką właściwość posiada podtynkowy model wannowy Kwarc z oferty Grupy Armatura z przyłączem do zestawu natryskowego. Przy pomocy jednego przycisku zdecydujemy o źródle strumienia wody. Jeżeli chcemy podłączyć jeden element, np. dysk natryskowy w kabinie prysznicowej, możemy zamontować armaturę podtynkową bez przełącznika. W ofercie Grupy Armatura znajdziemy proste w obsłudze modele Ametyst i Rubin, które będą efektownie prezentować się w łazienkach urządzonych w minimalistycznym stylu.

Instalacja podtynkowa daje wiele możliwości aranżacyjnych. Od potrzeb i gustu użytkowników zależy, czy zestawią baterię z wylewką, słuchawką prysznicową czy zespołem dysz. Elegancki komplet natryskowy tworzy np. podtynkowa bateria Cyrkon z szerokim dyskiem natryskowym. W kabinie prysznicowej sprawdzi się także stała głowica z trzema strumieniami natrysku - mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

Łazienka na najwyższym poziomie

Instalacje podtynkowe pasują do nowoczesnych, dopracowanych w szczegółach wnętrz, w których nieestetyczne elementy są skryte przed wzrokiem użytkowników. Chromowane baterie podtynkowe Grupy Armatura dobrze prezentują się na jednobarwnej glazurze, tworząc modną i elegancką łazienkę. Z modelami Ametyst, Kwarc, Rubin i Cyrkon skomponuje się chromowana wylewka wannowa o minimalistycznym designie. Dysk natryskowy utrzymany w tym samym stylu dopełni aranżację, nadając wnętrzu spójnego charakteru.

Baterie podtynkowe to nie tylko modna i efektowna propozycja do nowoczesnych łazienek. Oszczędność miejsca, wygoda użytkowania oraz prostota obsługi to walory, które przemawiają za tego typu armaturą. Szeroki wybór produktów z oferty Grupy Armatura pozwoli na skomponowanie eleganckiego i komfortowego w użytkowaniu rozwiązania.

Producent: Grupa Armatura


zd1 - Podtynkowa bateria wannowa Kwarc z przyłączem do zestawu natryskowego
zd2 - Podtynkowy dysk natryskowy z ramieniem Cyrkon
zd3 - Bateria natryskowa Rubin

Fot. Grupa Armatura