Zdrowe nawyki żywieniowe z KRÓLIKIEM KIC-KIC

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

To co jemy ma wpływ na kondycję naszego organizmu nie tylko obecnie, ale także w przyszłości. Dlatego tak ważne jest zdrowe żywienie zarówno dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Zrównoważona dieta, bogata w witaminy i minerały stanowi podstawę naszego zdrowia.

Rolą rodziców jest dostarczenie dziecku zróżnicowanej diety złożonej z mięsa, nabiału oraz bogatej w owoce i warzywa. Nie jest to problemem we wczesnym etapie dzieciństwa, kiedy wszystkie posiłki przygotowują rodzice. Problem pojawia się na etapie przedszkola gdy kontrola rodzica nad tym co dziecko je jest ograniczona. Trudności w przemyceniu owoców i warzyw, a co za tym idzie cennych minerałów i witamin pojawiają się również gdy dziecko jest niejadkiem, który nie da się przekonać do zjedzenia choćby jednej marchewki czy jabłka. Dlatego warto zadbać o naukę zdrowych nawyków żywieniowych lub sięgnąć po witaminy i minerały dedykowane naszym pociechom.

Nauka zdrowych nawyków żywieniowych nie musi być nudna!

Spróbuj zachęcić malca do wspólnego przygotowywania posiłków, a przy okazji opowiadaj ciekawostki na temat składników, które dziecko właśnie trzyma w rączce. Dziecko na pewno będzie ciekawe z jakich powodów cytryna jest kwaśna, a marchewka pomarańczowa.

Oto kilka przykładów ciekawych informacji, które spokojnie można przekazać małemu przedszkolakowi:

Dlaczego cytryna jest kwaśna?

Ponieważ zawiera kwas askorbinowy - witaminę C. Jednak kwaśny smak nie zawsze świadczy o wyjątkowo dużej zawartości tej witaminy: znaczenie więcej witaminy C niż cytryna zawiera np. natka pietruszki.

Dlaczego marchewka jest pomarańczowa?

Taki kolor nadaje marchwi beta-karoten, barwnik będący dla organizmu źródłem witaminy A. Występuje także w dyni, czerwonej i żółtej papryce czy pomidorach.

Dlaczego warzywa i owoce najlepiej jest zjadać na surowo?

Ponieważ gotowanie czy pieczenie, a więc poddawanie produktów działaniu wysokiej temperatury, powoduje utratę witamin.

Dobrym wyborem, mogą okazać się książeczki. Np. książeczka z różnymi zadaniami i łamigłówkami na temat królika Kic Kic - amatora marchewek. Publikacja wesołymi wierszykami zachęca dzieci do rozwiązywania łamigłówek i kolorowania obrazków. W trakcie zabawy warto pokreślić, dlaczego królik Kic Kic tak lubi marchewkę zachęcając dziecko do spróbowania tego warzywa.

Tę ciekawą pozycję można dostać w prezencie z okazji Dnia Dziecka kupując w aptece witaminy dla dzieci Nursea Vita Kic Kic.

Nursea Vita Kic Kic to zestaw witamin i minerałów, który pozwala uzupełniać dietę dzieci w składniki niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju. Owocowe żelki w kształcie króliczka, zawierają aż 13 witamin i minerałów. Witaminę D, wspomagającą rozwój kości oraz cynk i selen, których zadaniem jest budowanie odporności dziecka. Produkt został opracowany w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia dotyczące zalecanego dziennego spożycia witamin i minerałów u dzieci i posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Domzdrowia.pl