Minimalizm na piedestale, czyli kolekcja PLAZA 2 firmy Unimebel

Autor:
Drukuj artykuł

Styl nowoczesny od lat króluje w aranżacji wnętrz. Minimalizm, prostota, oszczędność form i dodatków- wszystkie te cechy sprawiają, że urządzenie pomieszczeń zgodnie z tym trendem, wydaje się być łatwym zadaniem. Nic bardziej mylnego - zachowanie umiaru w doborze elementów dekoracyjnych, a co najważniejsze wybór odpowiednich mebli nierzadko przysparza wielu trudności. Z pomocą przychodzą projektanci firmy Unimebel i kolekcja Plaza 2 - nowość w ofercie firmy.


Stylowo i funkcjonalnie - słowem nowocześnie

Styl nowoczesny stawia na prostotę, surowość, funkcjonalność i oszczędność. W tę stylistykę muszą wpisać się meble - stanowiące niezwykle ważny element wystroju. Powinny charakteryzować się zatem prostą formą, ascetycznym wzornictwem i stonowaną kolorystyką. W tej roli dobrze sprawdzi się najnowsza propozycja firmy Unimebel - kolekcja Plaza 2. Zestaw wypoczynkowy o geometrycznym kształcie zwraca uwagę między innymi subtelną barwą i ciekawym akcentem w postaci drewnianej nakładki na pufę. Dodatkowo, zastosowano jednolity materiał obiciowy, który sprawia, że narożnik usytuowany w centralnym miejscu salonu nada nowoczesnemu wnętrzu elegancji i harmonii.

Wygoda w zasięgu ręki

Meble, które ozdobią wnętrze utrzymane w nowoczesnym klimacie, powinny być jak najbardziej funkcjonalne. Takie też są elementy wchodzące w skład linii Plaza 2. I tak, narożnik wyposażony został w regulowane podłokietniki, które zapewnią komfort wypoczynku oraz narożną półkę drewnianą. Dodatkowo, zestaw zawiera pufę o geometrycznym kształcie, którą można nabyć z nakładką, wykonaną z najwyższej jakości drewna jesionowego. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu wygodna pufa z jednej chwili zamienia się w stolik, na którym z powodzeniem postawić możemy filiżankę kawy czy książkę. Co również warte podkreślenia Plaza 2 to propozycja, która daje możliwość dowolnej konfiguracji, zgodnie z własnymi potrzebami.

Często pojawiający się we współczesnych wnętrzach nowoczesny styl, święci triumfy wśród miłośników minimalistycznych aranżacji. Złota zasada "mniej znaczy więcej", która przyświeca właśnie temu trendowi sprawia, iż decyzja o wyborze elementów wystroju, w tym przede wszystkim mebli, powinna być starannie przemyślana. Warto zwrócić uwagę na proste, ascetyczne, a przy tym funkcjonalne rozwiązania, które wpisują się w klimat modernistycznych wnętrz, takie jak kolekcja Plaza 2 firmy Unimebel.

Kolekcja PLAZA 2:
Narożnik z funkcją spania i dwoma regulowanymi podłokietnikami
Szerokość / głębokość / wysokość
320x295/100/85 cm
Powierzchnia spania
197x116 cm lub 194x148 cm
Podłokietnik 30x54x12 cm
Cena: ok. 10202 zł

Pufa
Szerokość / głębokość / wysokość
67/67/43 cm
Cena: ok. 1063 zł

Nakładka na pufę (blat drewniany):
Szerokość / głębokość / wysokość
68/68/2,5 cm
Cena: ok. 620 zł


Firma Unimebel powstała w 1993 roku z inicjatywy Jana Muchy. Jest wiodącym producentem mebli w Polsce, liderem w dziedzinie gięcia drewna litego i zastosowania takich elementów W meblarstwie. Fabryka mebli UNIMEBEL to laureat wyróżnienia przyznawanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością- certyfikatu "Najwyższa Jakość". Meble Unimebel sygnowane są także wyróżnikiem "Green Friendly". Asortyment firmy można spotkać m.in.: w Rosyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, sieci hoteli Orbis, Novotel, Hotelu Perła-Południe w Rytro, Hotelu Polanica w Polanicy Zdroju, Pałacu Prezydenckim w Wiśle.FABRYKA MEBLI UNIMEBEL
63-500 Ostrzeszów
ul. Kamienna 28
Tel: +48 62 730 34 80
Fax: 062 586 06 23
www.unimebel.pl
e-mail: unibiuro@unimebel.pl, unimebel@unimebel.pl