Peeling kawitacyjny

Autor: ANNA JURGIELANIEC
Drukuj artykuł

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) to zabieg kosmetyczny polegający na głębokim oczyszczaniu skóry. Zjawisko kawitacji polega na powstawaniu pęcherzyków gazowych. Przy stosowaniu przyjętych dawek wystąpienie kawitacji jest znikome, z racji tego, że wywołuje wzrost ciśnienia w tkankach i może spowodować zniszczenie struktur tkankowych co w zabiegach kosmetycznych nie jest pożądane.

Zabieg przeprowadzany jest za pomocą specjalnej szpatułki połączonej ze źródłem drgań o częstotliwości ultradźwiękowej. Drgania przenoszone na skórę prowadzą do usunięcia obumarłych komórek wierzchniej warstwy naskórka i zanieczyszczeń powstałych na skórze. Szybkie wibracje sprawiają, że obumarłe cząstki odrywają się od skóry. Wykorzystanie preparatów zmiękczających powoduje udrożnienie ujść porów skóry i ułatwia oczyszczanie skóry. Zmiana pozycji szpatułki wywołuje mikromasaż tkanki, co umożliwia lepsze ukrwienie skóry i jej odżywienie. Za pomocą szpatułki można również wprowadzać w głąb skóry kosmetyki. Substancją sprzęgającą jest woda.

Przeciwwskazania do zabiegu to m.in. nowotwór, ciąża, karmienie piersią, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia czucia, gruźlica płuc, gorączka, zaburzenia krzepnięcia krwi, menstruacja, przerwana ciągłość skóry, ropne stany zapalne skóry, dermatozy, skaza krwotoczna, infekcje ogólnoustrojowe, rozrusznik serca, metalowe części w tkankach poddawanych zabiegowi.

Wskazania do zabiegu to: trądzik (odtoksycznienie skóry), zmarszczki (pobudzenie ukrwienia), wszystkie zabiegi wymagające rewitalizacji skóry, poprawy jej kondycji, aktywacji transportu limfy (opuchlizna), skóra sucha i zrogowaciała, likwidowanie tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Zabieg obarczony jest minimalnymi powikłaniami. Warto wybierać wykwalifikowane kosmetyczki, kosmetologów, którzy potrafią zastosować tego typu urządzenia.