Piękne 9 miesięcy

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Stan błogosławiony to nie zawsze błogosławieństwo dla naszej urody. Przetłuszczające się włosy, wypryski, dodatkowe kilogramy i połamane paznokcie? ten magiczny okres dziewięciu najważniejszych miesięcy w życiu wcale nie musi tak wyglądać.

Co więcej, większość "poprawek" urody jest niedozwolonych. Lekarze nie polecają koloryzacji włosów oraz zabraniają wielu zabiegów kosmetycznych. Wszystko z powodu hormonów, które szaleją w organizmie przyszłej mamy i zmieniają ciało tak, by było jak najlepiej przygotowane do potrzeb maluszka. W tym czasie reakcje naszej skóry są nieprzewidywalne, często zdarzają się alergie na kosmetyki, których używamy latami. Długie paznokcie? Po tygodniu połowa z nich jest albo rozdwojona albo zupełnie połamana. Do tego poranne nudności, apetyt na najwymyślniejsze dania, spadki energii i codzienne obowiązki - czy mamy jeszcze ochotę myśleć o własnym wyglądzie? Czy mamy siłę, aby zrobić coś w kierunku jego poprawy?

Ciało kobiety w ciąży wymaga zdwojonej opieki i pielęgnacji, nie tylko ze względów estetycznych i zdrowotnych, ale także psychologicznych. Poczucie nieatrakcyjności, zmęczenie i lęk przed nieznanym mogą odbić się na kondycji dzidziusia. Dlatego każda przyszła mama powinna jak najczęściej fundować sobie sesję relaksacyjną, która pozwoli się jej wyciszyć, zrelaksować i zregenerować. Przyniesie również korzyści ciału, które tak samo jak psychika potrzebuje stałej pielęgnacji w tym szczególnym okresie. - radzi Pani Aleksandra, kosmetolog z wrocławskiego Studia Urody Essenza. - Dlatego polecamy każdej Pani w błogosławionym stanie ulgę dla stóp i kręgosłupa: specjalny masaż, który przyniesie ukojenie oraz pozwoli zrelaksować się i odprężyć. Paniom, które mają problem z przesuszającymi się lub przetłuszczającymi włosami zaproponować możemy specjalną płukankę regeneracyjną, która odżywi włosy i sprawi, że będą lśniące i puszyste. Nie zapominajmy też o stosowaniu preparatów na rozstępy, przeznaczonych dla przyszłych Mam. Tego typu kosmetyki są dokładnie przebadane, przez co zupełnie bezpieczne dla maleństwa.

Po rozwiązaniu, może jeszcze bardziej niż w czasie ciąży, kobieta potrzebuje intensywnej odnowy, która pozwoliłaby jej czuć się znowu atrakcyjną. Okres pierwszych tygodni po ciąży to najlepszy czas na pozbycie się rozstępów, które - będąc jeszcze świeżymi - są najłatwiejsze do usunięcia. Niestety, często mimo stosowania odpowiednich specyfików przeciw ich powstawaniu, rozstępy pojawiają się i tak, najczęściej dopiero w 9 miesiącu. Paniom, które chcą pozbyć się nieestetycznych blizn, proponujemy zabiegi złuszczające np. mikrodermabrazję, a kiedy skończy się okres karmienia, można poddać się zabiegom na bazie kwasów. Na inne problemy związane z wahaniami hormonalnymi, jak przebarwienia, pomoże Intense Pulsed Light - urządzenie działające na bazie selektywnej fototermolizy pozwalającej na usunięcie złogów melaniny.

Wiele młodych mam boryka się też z innymi problemami, takimi jak trądzik czy krostki. Wszystkie zmiany w trakcie ciąży spowodowane burzą hormonów i niestety często po rozwiązaniu nie znikają samoistnie. By poprawić jędrność skóry można wykonać zabiegi na bazie radiofrekwencji, dzięki czemu szybko wrócimy do formy z przed ciąży. Do Studia Essenza przychodzą młode mamy, które chcą, by ich skóra i ciało wyglądało równie pięknie jak przed ciążą. Jeżeli są konsekwentne i systematyczne, jest to możliwe nawet w krótkim czasie - dodaje Pani Aleksandra.

Pamiętajmy więc, że w wielkim zachwycie nad nowonarodzonym dzidziusiem warto poświęcić chwilę także dla siebie, aby po dwóch latach nie zobaczyć w lustrze zmęczonej życiem kobiety, ale pełną radości szczęśliwą mamę.


Więcej informacji na: www.studioesssenza.pl