Nowość! SENSITIVE&DRY Intensive Program - mezozabieg nawilżająco-kojący

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Zdrowa skóra to skóra odpowiednio nawilżona - dzięki temu elastyczna, sprężysta i gładka. Jednak, aby taka była trzeba dostarczyć jej substancji, które wiążą i zatrzymują wodę w głębokich warstwach naskórka a także uzupełniają niedobory lipidów.

Najnowsza propozycja Kosmetycznnego Instytutu Dr Irena Eris to eklsuzywny zabieg na twarz SENSITIVE & DRY Intensive Program - mezozabieg nawilżająco-kojący, który profesjonalnie i skutecznie pielęgnuje zarówno wymagającą cerę wrażliwą jak i odwodnioną. Te dwie przypadłości najczęściej idą w parze, a dotyczą większości klientów gabinetów kosmetycznych.

PROFESJONALNA DIAGNOZA

Na początku zabiegu wykonywana jest diagnoza kosmetyczna, tak aby ustalić preferencje klienta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Po demakijażu i zmyciu skóry, w zależności od wskazań, wykonywany jest peeling kawitacyjny lub peeling enzymatyczny.

TECHNOLOGIA GŁĘBOKIEGO NAWILŻENIA

W pierwszym etapie zabiegu za pomocą sonoforezy (wprowadzania substancji aktywnych do głębszych warstw skóry za pomocą ultradźwięków), nakładany jest Izotoniczny koncentrat nawilżająco-kojący.

Zawiera on między innymi działającą zmiękczająco i kojąco alantoinę, wyciąg z hiacynta wodnego chroniący komórki skóry przed niekorzystnym wpływem szkodliwych substancji oraz specjalny kompleks nawilżający, który długotrwale wiąże i zatrzymuje wodę w naskórku. Skóra staje się gładka, optymalnie nawilżona oraz ukojona.

NOWATORSKI MASAŻ I WYGŁADZENIE

Kolejny etap to nowatorski, stworzony przez ekspertów z Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, Masaż Firmowy. Łączy on w sobie techniki masażu klasycznego, elementy drenażu limfatycznego oraz stymulację punktów energetycznych. Poprawia ukrwienie, ujędrnia skórę oraz powoduje uczucie głębokiego relaksu i odprężenia. Dostarczone substancje aktywne łatwiej wnikają w skórę podczas masażu, niż ma to miejsce przy zwykłej aplikacji kosmetyku, dzięki czemu zdecydowanie wzrasta skuteczność zabiegu.

Zastosowany w masażu Organiczny olej zawiera naturalne oleje roślinne (Canola, avocado, brzoskwiniowy), które są źródłem wielu cennych składników - między innymi witaminy E, naturalnych steroli, czy NNKT (Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych). Oleje wykazują dużą biozgodność ze składnikami lipidowymi znajdującymi się w skórze, uzupełniają ich niedobory, wzmacniają płaszcz hydrolipidowy naskórka, działają regenerująco, wygładzająco oraz wzmacniają system obronny skóry.

Po masażu, na skórę nakładana jest maska bioMatrix C. Ma ona silne działanie wygładzające i łagodzące oraz wzmacnia działanie wcześniej zastosowanych preparatów. Produkt pozostaje na skórze ok. 20 minut, w tym czasie dla dodatkowego relaksu, wykonywany jest masaż rąk i masaż głowy. Na zakończenie zabiegu na okolice oczu i ust kosmetyczka nakłada Multiaktywne serum, a na twarz, szyję i dekolt Krem restrukturyzujący.

EFEKTY*

Efektem zabiegu jest intensywne i długotrwałe nawilżenie, uzupełnienie niedoboru lipidów, złagodzenie podrażnień, wygładzenie skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz poprawa kolorytu skóry.

PROFESJONALNA PIELĘGNACJA DOMOWA

Kontynuacją pielęgnacji twarzy po zabiegu jest profesjonalna seria Dr Irena Eris Prosystem Home Care Sensitive & Dry. Kosmetyki dobierane są indywidualnie po wywiadzie kosmetycznym, tak by idealnie dopasować je do potrzeb i wieku biologicznego skóry. Seria jest dostępna wyłącznie w Kosmetycznych Instytutach