Nowość! Essentiale? MAX - MAXymalna dawka na uciążliwe dolegliwości wątroby*

Autor:
Drukuj artykuł

Wątroba jest narządem posiadającym podstawowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nieprawidłowa dieta, nadużywanie alkoholu, stosowanie leków bądź przewlekłe zakażenia mikrobiologiczne mogą prowadzić do jej poważnego, a nawet trwałego uszkodzenia1. Essentiale? MAX z fosfatydylocholiną, najwyższą na rynku dawką substancji aktywnej w pojedynczej kapsułce. Fosfatydylocholina wnika do komórek wątroby, skutecznie wspomagając ich regenerację** oraz przynosząc ulgę w uciążliwych dolegliwościach spowodowanych uszkodzeniem wątroby2,3,4,5. Lek może być stosowany bez ograniczeń czasowych.

W dobie intensywnego tempa życia człowiek narażony jest na codzienny kontakt ze szkodliwymi substancjami, które przedostają się do organizmu wraz z pożywieniem, środkami leczniczymi lub toksynami o różnym pochodzeniu. Za ich metabolizowanie odpowiada jeden z najważniejszych organów wewnętrznych - wątroba. Pomimo wysokiej zdolności regeneracji oraz mechanizmów obronnych, długotrwałe lub zwiększone działanie negatywnych czynników chemicznych i biologicznych może doprowadzić do jej uszkodzenia oraz upośledzenia procesów detoksykacyjnych, objawiających się silnymi dolegliwościami
w przewodzie pokarmowym1.

Essentiale? MAX to lek roślinny, stosowany w chorobach wątroby. Zawiera maksymalną, dostępną na rynku dawkę fosfatydycholiny w jednej kapsułce - aż 600 mg6,7. Preparat wspomaga regenerację** uszkodzonych komórek wątrobowych oraz zmniejsza subiektywne objawy takie jak brak apetytu, dyskomfort w przewodzie pokarmowym, wzdęcia czy wrażenie ucisku w prawym podbrzuszu. Produkt może byćkierowany do osób prowadzących nieusystematyzowany tryb życia, dawkowanie leku 3x1 kapsułka pomaga osiągnąć dobową dawke terapeutyczną

* Fosfatydycholina

Fosfatydylocholina, substancja aktywna Essentiale Max, jest pozyskiwana
z fosfolipidów nasion sojowych, źródła związków wysokoenergetycznych1.
Wnika do komórek wątroby, wspomagając ich regenerację i tym samym eliminując nieprzyjemne dolegliwości związane np. z zapaleniem wątroby. Wykazuje działanie wątroboochronne, obserwowane w wielu modelach eksperymentalnych uszkodzenia wątroby(spowodowanego na przykład etanolem czy paracetamolem).
Ponadto w modelach przewlekłych z etanolem obserwowano także hamowanie stłuszczenia wątroby.

* Wygoda użycia
Kapsułki Essentiale? MAX można stosować bez ograniczeń czasowych.

Essentiale? MAX jest dostępny w aptece bez recepty.
Cena: ok. 23 zł /opakowanie 30 kapsułek.
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę. Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody).
Podanie doustne.


Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca: A. Nattermann & Cie. GmbH, Nattermannallee 1, D-50829 Cologne, Niemcy
Informacji w Polsce udziela: Sanofi-Aventis Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel.(22) 280 00 00.

ESSENTIALE? MAX, 600 mg, kapsułki twarde. 1 kapsułka zawiera: Phospholipidum essentiale, fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę, 600 mg.
Wskazania do stosowania: Essentiale? Max jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby. Dawkowanie i sposób podawania: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy nadobę. Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody). Długość leczenia nie jest ograniczona. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Stosowanie produktu Essentiale? Max nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które powodują uszkodzenie wątroby (np. alkoholu). W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego produktem Essentiale? Max jest uzasadnione tylko, gdy w trakcie leczenia pacjent odczuwa poprawę ogólnego
samopoczucia. Ze względu na zawartość oleju sojowego produkt może powodować ciężkie reakcje alergiczne.
Stosowanie u dzieci: wiedza na temat stosowania u dzieci nie jest wystarczająca. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej
12 lat. Działania niepożądane: Rzadko (od ?1/10 000 do <1/1000) mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu
pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Bardzo rzadko (<1/10 000) mogą wystąpić wysypka, pokrzywka. Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): świąd skóry. Opracowano na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego z datą 07.2013. OTC - produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z pełną informacją o leku. Podmiot odpowiedzialny posiadający
pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: A. Nattermann & Cie. GmbH, Nattermannallee 1, D-50829 Cologne, Niemcy.


Informacji w Polsce udziela: Sanofi-Aventis Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel. 22 280 00 00.
Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji PLWMiPB nr 20844.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych
i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


1 Dr hab.n.med. Wojciechowska-Kozłowska M., Źródła Pokarmowe Fosfolipidów,
2 Lieber C.S. et al.: Gastroenterology 1994; 106: 152-159.
3 Indeks Leków MP - Fosfolipidy (niezbędne fosfolipidy), (essential phosholipidis), http://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=327, 16.04.2013.
4 Gundermann K.- J. et al. Pharmacological Reports 2011; 63: 3 (643-659)
5 ChPL leku Essentiale? Max, zatwierdzona 1.07.2013.
6 Ministerstwo Zdrowia, Informator o Lekach: http://bil.aptek.pl/servlet/leki/search,, dostęp z dnia 24.09.2013.
7 Dotyczy form doustnych w Polsce.
* Maksymalna dawka w pojedynczej kapsułce. Dawka dobowa leku to 3x1 kapsułka
** Wykazano w modelu eksperymentalnym